Реалізація проекту «Плекаємо обдарованість»

15 лютого в рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість» для учнів 10-11 класів навчальних закладів міста було проведено ознайомчі екскурсії у Музей хвороб людини та на кафедру нормальної анатомії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Науковці, викладачі та асистенти дали відповіді на багаточисельні запитання старшокласників, які цікавляться будовою та функціонуванням організму людини.

Нагадуємо, що до проекту «Плекаємо обдарованість» залучаються учні, які захоплюються біологічними науками, є переможцями і призерами предметних олімпіад з біології та екології. Проект біля десяти років користується неабияким інтересом в учасників навчально-виховного процесу. Дякуємо за активну участь!

Наступна зустріч відбудеться 15.03.2018 о 15.00 у Ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка, який є одним з найстаріших садів України та Східної Європи. На вас чекає захоплююча екскурсія.

14.12.2017 в рамках реалізації проектів «Плекаємо обдарованість» та «Від компетентного вчителя – до компетентного учня» було проведено ознайомчу екскурсію на біологічний факультет ЛНУ ім. І. Франка. З метою розвитку партнерства та взаємодії до участі у заході від навчальних закладів міста було скеровано вчителя біології та учнів, які визначилися із своїм майбутнім і хотіли б його пов’язати з біологією.

Для них презентували структуру факультету, напрямки наукових досліджень кафедр, ознайомили із роботою наукових лабораторій, Гербарію як національного надбання та Зоологічного музею. Учні отримали відповіді на свої багаточисельні запитання, дізналися про умови вступу на факультет, спробували себе у ролі дослідників природи.

Дякуємо за цікавий і змістовний супровід заходу співробітникам факультету – заступнику декана з навчально-методичної роботи п. В. Гончаренко, зав. кафедри екології З. Мамчур та іншим.
Окрема подяка вчителю біології ЛЛГ О. Помпі за сприяння в організації заходу.
Чекаємо на наступних наших зустрічах! Слідкуйте за оголошеннями.

 

 

 

17.03.2017 відбулося чергове заняття для учнів-учасників проекту «Плекаємо обдарованість». Це ті школярі, які цікавляться змістом біології глибше, ніж отримують інформацію з підручників. Вони є слухачами пізнавальних лекцій, відвідують музеї, наукові установи та вищі навчальні заклади Львова біологічного спрямування. Цього разу вчитель біології та хімії СЗШ №27 О.

Кархут провела для учнів заняття із використанням можливостей панелі мультитач. Школярі могли задати запитання та отримати відповіді щодо змісту матеріалу, який їх найбільше зацікавив.

Запрошуємо на підсумкове заняття проекту у квітні. Слідкуйте за оголошеннями.

Методист НМЦО В. Олійник

 

 

 

 

16.02.2017 в рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість» для учнів 10 -11 класів було проведено цікаву екскурсію у єдиний в Україні Музей історії хвороб Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Під час екскурсії, яку проводив співробітник кафедри патологічної анатомії з курсом судової медицини Федьків Володимир Миколайович, учні могли почути багато цікавих фактів, які стосувалися анатомії та фізіології людини та наочно побачити найцінніші експонати музею.

До організації заходу активно долучилися вчителі біології шкіл Франківського району. Від НМЦО висловлюємо щиру подяку за надзвичайно корисний і цікавий захід.

Наступне заняття в рамках проекту відбудеться 16.03.2017 і буде присвячено віртуальним можливостям експериментальної біології. Слідкуйте за планом роботи НМЦО.

Методист НМЦО В.Олійник

15.12.2016 у Львівському фізико-математичному ліцеї при ЛНУ ім. І. Франка відбулася зустріч учасників проекту «Плекаємо обдарованість» з викладачем біології ЛФМЛ Заслуженим вчителем України Муращуком М.М. Нагадуємо, що проект передбачає підтримку та розвиток зацікавленості предметом, поглиблення знань з біологічних наук, ознайомлення з останніми відкриттями і досягненнями наук про живу природу.

Михайло Михайлович розповів про навчальний заклад, його можливості і результати навчання, успіхи випускників. Учні мали можливість отримати відповіді на запитання та побачити відеоматеріали з життя ліцеїстів та фрагменти наукових фільмів про об’єкти живої природи та функціонування клітини.

Запрошуємо на продовження нашого спілкування у лютому!

Методист НМЦО В. Олійник

24.11.2016 учні-учасники проекту «Плекаємо обдарованість» відвідали Львівський аграрний університет, що знаходиться у м. Дубляни.

Львівський національний аграрний університет у рейтингуМіністерства освіти і науки Українипосів друге місце у своїй групі. Найвищими оцінками експерти оцінили рівень міжнародної та національної презентації університету, його фінансові ресурси, навчальну і соціальну інфраструктуру.

Львівський національний аграрний університет— сучасний навчальний заклад. У ньому навчається понад 18 тисяч студентів. На шести факультетах вони здобувають знання з 18 спеціальностей і 40 спеціалізацій.

Школярів шкіл Львова гостинно зустріли, викладачі факультету агротехнологій і екології провели екскурсію музеями, навчальнии аудиторіями і лабораторіями університету, ознайомили з навчальним закладом, відповіли на багаточисельні запитання щодо біологічної науки і навчання в університеті. Сподіваємося, що наша співпраця з науковцями продовжиться.

Висловлюємо щиру подяку університету за підтримку молоді, яка цікавиться природничими науками та мріє своє життя поєднати з біологією.

Нагадуємо про те, що наступна зустріч для учасників проекту відбудеться у Львівському фізико-математичному ліцеї 15 грудня о 15.00. Запрошуємо до цікавої бесіди!

Методист НМЦО В. Олійник

21.04.2016 відбулося заключне заняття в рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість» для учнів – призерів та учасників ІІ та ІІІ етапу предметних олімпіад з біології та екології. Цього разу нашими партнерами виступили науковці біологічного факультету ЛНУ. Нагадуємо, що проект реалізується з метою підтримання зацікавленості учнями природничими дисциплінами та розвитку у них біологічних знань. Для учасників проекту було проведено екскурсію біологічним факультетом ЛНУ ім. І.Франка та у Зоологічний музей факультету. Учні із захопленням слухали інформацію про тварин та у залах музею та мали можливість безпосередньо їх побачити.

Дякуємо усім учасникам за спільну роботу протягом року! До наступних зустрічей у 2016-2017 навчальному році!

В рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість», який започаткований НМЦО з метою підвищення загальноосвітнього та інтелектуального рівня учнів, підтримки їхньої зацікавленості у вивченні природничих наук, реалізації здібностей обдарованих учнів 25.02.2016 було проведено чергове заняття.

Цього разу учасники проекту змогли ближче познайомитися з учнями –переможцями ІІІ етапу олімпіади з біології, які вибороли серед най здібніших можливість бути учасниками Всеукраїнської олімпіади з біології у м. Кіровограді. Вероніка Федишин (11 клас ВСЗШ №17) та Марія Пістун (8 клас ЛПГ) розповіли про шлях, який вони здолали, крокуючи до перемоги та у презентаціях продемонстрували сфери своїх біологічних уподобань та захоплень.

До уваги учасників заходу було також запропоновано перелік джерел та ресурсів, у яких можна знайти біологічну інформацію та грунтовно підготуватися до інтелектуальних конкурсів, турнірів та олімпіад. Перед учнями – учасниками проекту виступила директор НМЦО п. Т. Ольшанецька.

Наступна зустріч відбудеться 24.03 у приміщенні НМЦО. У наших планах – запрошення головного редактора та його заступника науково-популярного журналу «Колосок».

Запрошуємо до зустрічі!

Методист НМЦО В.Олійник

24.02.2016 у приміщенні СЗШ №31 м. Львова відбулося чергове заняття Школи професійного розвитку для вчителів біології шкіл міста. Метою цієї школи цього навчального року є підготовка до викладання курсу біології людини у 2016/2017 н.р., тому тематика усіх методичних заходів цього року пов’язана із цим напрямком.

Цього разу до навчання вчителів долучилися: лікар-санолог Обласного центру здоров’я Литвиненко Анатолій Володимирович, представники Обласної організації Товариства Червоного Хреста Гладьо Марія Володимирівна та Папроцьна Любов Григорівна, психолог СЗШ №48 Климчук Уляна Богданівна.

Лікар ОЦЗ розповів вчителям про наслідки епідемії грипу в Україні та шляхи профілактики цієї недуги.

Лікарі ООТЧХ провели практичне навчання щодо надання першої долікарської допомоги при втратах людиною окремих життєвих функцій внаслідок різних ситуацій. Вчителі мали можливість не тільки послухати і побачити методики основних прийомів надання допомоги потерпілим, але й самі могли спробувати застосувати свої вміння на муляжах.

Психолог провела міні-тренінг щодо психічного здоров’я вчителів, під час якого педагоги виконували тренінгові вправи, а також поділилася Пам’ятками щодо прийомів уникнення стресів.

Дякуємо за активну підготовку до проведення заходу та за сприяння у його реалізації адміністрації СЗШ №31, вчителям біології шкіл №№31 та 48 Франківського району.

Наступна зустріч у рамках ШПР відбудеться 17.03.2016 у приміщенні комунальної МКП №5.

Методист НМЦО В. Олійник

 

22.10.2015 у Державному природознавчому музеї НАН України відбулося перше у цьому навчальному році заняття для школярів у рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість», який впроваджується з 2013 року Навчально – методичним центром освіти м. Львова і науковцями музею.

Проект визнаний навчальними закладами міста дуже вдалим, і тому цього року він не тільки продовжиться, але і набуде нових рис. Зокрема, музей готовий доповнити пізнавальні теоретичні лекції науковців практичною частиною та динамічними формами: визначенням живих об’єктів, роботою учнівського наукового товариства та дослідницьких груп школярів.

На занятті, яке відбулося 22.10, аспірантка музею Ганна Сердюк прочитала лекцію «Їх величність Жуки» та показала колекції цих тварин з фондів музею. Учні мали можливість задати запитання науковцю. Серед школярів було проведено анкетування з метою визначення запитів на подальшу тематику занять.

Наступне заняття відбудеться на науковому горищі музею (вул.. Театральна, 18) 26.11.2015 о 15.00 і буде присвячена гідробіонтам.

Запрошуємо на наші відкриті лекції!

Методист НМЦО В.Олійник

21 травня у Природознавчому музеї відбулося заключне заняття для переможців предметних олімпіад з біології та екології в рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість». Нагадуємо, що проект здійснюється спільними зусиллями Навчально-методичного центру освіти  м. Львова та Державного природознавчого музею Національної академії наук України.

Заняття для учнів проведено у формі екскурсії на виставку-експозицію «Мистецтво виживання». Цікаво, змістовно та емоційно про пристосування у природних об’єктів розповіла науковий співробітник музею Ірина Борисівна Коновалова. Черговий раз учні переконалися у своєму правильному виборі уподобань та захоплень.

Навчально-методичний центр освіти м. Львова висловлює щиру подяку адміністрації музею та усім співробітникам, які були тими особами, що вкладали науковий та пізнавальний зміст у проведені заняття, екскурсії та лекції. Сподіваємося, що проект «Плекаємо обдарованість» буде мати розвиток і продовження у 2015/2016 навчальному році.

 

Проект-виставка “Відчуй себе дослідником”

До уваги учасників проекту «Плекаємо обдарованість»!

19 березня 2015 р. Наукове горище Державного природознавчого музею запрошує вас на лекцію аспіранта Габріела Гуштана (ДПМ НАНУ) «Мікросвіт панцирних кліщів: життя, про існування якого мало хто здогадується».

Про що починаєш думати, коли говорять про кліщів? Дехто скаже – паразити, інші – шкідники. Та мало хто здогадується, що ці твердження стосуються далеко не усіх кліщів, а тільки окремих їх груп. Існує на Землі велика група живих істот, що є невід’ємною складовою природних екосистем і відіграє надзвичайно корисну роль у їх функціонуванні. Панцирні кліщі – мікроскопічні ґрунтові організми, що виконують титанічну роботу – не дають Землі потонути у органічному «смітті».

Лекція відбудеться у Державному природознавчому музеї за адресою: вул. Театральна, 18. Початок о 15:00. Запрошуємо на заняття!

Методист НМЦО В.Олійник

26 лютого 2015 року в рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість» за підтримки проекту «Динамічний музей» на Науковому горищі Державного природознавчого музею відбулася лекція науковця і мандрівниці к.б.н. Катерини Данилюк «Подорож на вулкан: геологія, рослинний і тваринний світ острова Тенеріфе (Канари)».

 На лекції учням розповіли про острів Тенеріфе (Канарські острови), де науковець, мандруючи, досліджувала особливості рослинного і тваринного світу. За годину учасники проекту встигли помандрувати на унікальний острів, де можна перейти через 10 кліматичних зон, де можна гуляти стежинами серед молочаю заввишки 3 м, насолоджуватися райським співом канарок і зяблика синього, прогулюватися лісом, який бачив ще динозаврів, побачити унікального канарського голуба, якого для науки відкрили лише 40 років тому, і нарешті просто потрапити на дійсно райський острів тільки тому, що там немає взагалі кусючих комах і змій!
Наступна зустріч у стінах музею відбудеться 19.03.2015 о 15.00 і буде присвячена науці про кліщив – акарології.

Методист НМЦО В.Олійник

До уваги учасників проекту «Плекаємо обдарованість» та усіх, хто цікавиться біологією! 

Запрошуємо 26.02.2015 на 15.00 до Природознавчого музею на лекцію «Подорож у рослинний і тваринний світ екзотичних островів».

Сподіваємося, що буде цікаво і корисно!

Методист з біології В.Олійник

29 січня 2015 р. Наукове горище Державного природознавчого музею зібрало знову всіх допитливих, щоб дізнатися більше про сітчастокрилих – комах, які з’явилися на 100 млн років раніше, ніж динозаври і залишили свої сліди навіть в гробницях єгипетських фараонів. Аспірантка Музею, Ганна Середюк розповіла про різноманіття цих дивовижних комах.

Учасники лекції дізналися про різноманіття цих комах у світі та в Україні, де і коли їх можна найчастіше побачити, як і чим вони харчуються, як шукають собі пару та чим корисні для людини.
Подія відбулася в рамках співпраці з Державним природознавчим музеєм у напрямку реалізації міського освітнього проекту «Плекаємо обдарованість» та за підтримки проекту «Динамічний музей».
Наступна зустріч відбудеться 26.02.2015. Запрошуємо до пізнання!

Методист НМЦО     В.Олійник

До уваги учнів – учасників проекту «Плекаємо обдарованість»!

29 січня о 15.00 у лекційній залі Природознавчого музею НАН України (вул. Театральна, 18) відбудеться чергова лекція для школярів в рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість» для переможців ІІ етапу олімпіад з біології та екології. Цього разу науковці-ентомологи запропонують учням більше дізнатися про життя мурашиних левів, а також переглянути відеофрагменти фільмів про цих незвичних комах.

На зустрічі буде доведена інформація про формат проведення ІІІ етапу олімпіади з біології, який відбудеться 31.01. 2015 року на біологічному факультеті ЛНУ.

Запрошуємо на лекцію!

Методист НМЦО В.Олійник

27 листопада у лекційній залі Природознавчого музею НАН України відбулася чергова лекція для школярів в рамках реалізації проекту «Плекаємо обдарованість» для переможців ІІ етапу олімпіад з біології та екології. Цього разу науковці-ентомологи запропонували учням більше дізнатися про життя джмелів, а також переглянути відеофрагменти фільмів про цих незвичних комах.

Наступна зустріч відбудеться 22.12.2014 у музеї (вул. Театральна, 18) і буде посвячена мурашиним левам. Запрошуємо на лекцію!

Методист НМЦО В.Олійник

До уваги учасників проекту «Плекаємо обдарованість» – переможців ІІ етапу предметних олімпіад з біології та екології 2014-2015 н.р.!

27.11.2014 р. о 15.00 у Природознавчому музеї (вул.  Театральна, 18) відбудеться чергове заняття для обдарованих учнів. Темою лекцій наукового співробітника музею І. Коновалової буде «Дивовижний світ джмелів». Учасники заходу також зможуть переглянути фільми про поведінку комах.

Запрошуємо до участі!

Методист НМЦО  В. Олійник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.