Робототехніка – як невід’ємна складова Stem-освіти в сучасній школі

Ми живемо в надзвичайний час змін, час нової технічної революції. Подібні переломні моменти траплялися у світовій історії вкрай рідко. Важко передбачити, яким буде людство через декілька десятиліть, яким буде майбутнє для наших дітей. Чи зможе нове покоління долати виклики нової епохи та успішно будувати кар`єру?

23 вересня 2021 року відбувся семінар на тему «Робототехніка – як невід’ємна складова Stem-освіти в сучасній школі» для вчителів інформатики м. Львова. Робототехніка – це універсальний інструмент для освіти, який підходить для будь-якого віку – від учнів початкових класів до студентів університетів і науковців. Використання освітньої робототехніки дає можливість на ранніх етапах виявити технічні нахили учнів і розвивати їх у цьому напрямку і напрямку формування STEM компетентностей в цілому.

Своїми напрацюваннями поділилася вчителька інформатики НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» Надія Кальмук, яка розповіла про програму FIRST LEGO League Challenge та участь у ній.

Учителі інформатики ознайомилися з наборами LEGO MINDSTORMS Education EV3 та Lego Spike Prime. Набір допомагає розвинути творче і критичне мислення, а головне – вирішувати поставлені завдання. Платформа нового покоління, що спрощує вивчення більш складних тем основних предметів школи. Сучасна шкільна освіта повинна швидко адаптуватися до потреб сьогодення та надавати учням такі знання і навички, які в майбутньому дозволять їм стати конкурентоспроможними фахівцями.

Дякуємо всім учасникам семінару за активну участь та співпрацю.

Консультант ЦПРПП Ярослава Козій