“Україна – багата земля!”

За теперішнього часу в надрах України виявлено біля 20 тис. родовищ корисних копалин. У рамках реалізації освітнього проєкту “Сучасні підходи у вивченні хімії” вчитель географії Євгеній Війтів спільно з вчителькою хімії Уляною Закревською провели інтегрований урок у 8-ому класі СЗШ № 20 на тему «Корисні копалини нашого краю». Учні багато дізналися про родовища паливних, рудних та нерудних корисних копалин, що діють на території України; вивчили їх хімічний склад та отримали інформацію про основні етапи видобування та переробки копалин. Восьмикласники мали змогу розглянути та потримати у руках зразки кам’яного вугілля, антрациту, нафтопродуктів, залізної та марганцевої руд, деяку будівельну сировину та розповсюджені гірські породи.

Паливні корисні копалини мають велике значення для суспільства, так як вони є основою для розвитку економіки країни. Вугілля використовують в металургії; з нафти виробляють бензин; газ, торф, горючі сланці та буре вугілля використовують як паливо в побуті і на теплових електростанціях.

Такі інтегровані уроки формують в учнів знання про багатства нашої української землі, привертають увагу молоді до глобальних проблем використання природної сировини та розвивають екологічну освіту.