Вчителі біології міста відвідали Навчально-виробничу аптеку

5 лютого вчителі біології міста відвідали з екскурсією навчально-виробничу аптеку. Це заклад організований при Львівському національному медичному університеті для  проведення практичних занять і навчально-виробничої практики студентів; проходження інтернатури для випускників фармацевтичних факультетів; проведення наукових семінарів та конференцій, олімпіад, виставок, проведення апробації та впровадження в практику наукових досліджень у сфері фармації; реалізація готових і екстемпоральних лікарських засобів.

Екскурсію установою провів для вчителів її керівник Фетько Микола Миколайович.

Навчально-виробнича аптека — повноцінний учасник сучасного навчального і наукового процесу, — зазначив Микола Миколайович. — Навчати студентів можна по-різному. Можна брати за основу історію і показувати експонати аптеки-музею та розповідати, як вони колись працювали. А можна проводити практичні заняття в реально діючій аптеці в реальному часі: стати поряд з віконцем провізора і спостерігати, як здійснюється відпуск ліків, узяти участь в екстемпоральному виготовленні, на власні очі побачити всі етапи виробництва стерильних лікарських засобів. Другий важливий аспект — можливість безпосередньо ознайомитися із процесом виготовлення ліків у стерильних умовах. Навчально-виробнича аптека здійснює виготовлення стерильних лікарських засобів (найчастіше у концентрації, які не пропонує фармацевтична промисловість) для потреб обласної клінічної лікарні. Це 20 і 25% розчини глюкози, 7,5% розчин калію хлориду, концентрат для додавання в інфузійні розчини, 5 і 10% розчини натрію хлориду, розчин для інфузій, натрію бікарбонату, 5% розчин для інфузій, 0,5, 1 і 2% розчини новокаїну, розчини для ін’єкцій.

Біологи шкіл ознайомилися з базою, ресурсами і можливостями аптеки. Вчителі біології готові побачене і почуте принести у свої навчальні заклади для поінформування і профорієнтації учнів.

Методист НМЦО В. Олійник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *