23 травня — День Героїв України

День Героїв — це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом непоборності української нації.

День Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України: передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни. Свято засноване ще в 1941 році — саме тоді Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв — у день смерті Євгена Коновальця. Саме у травні пішли з життя пішли й інші лідери та ідеологи націоналістичного руху: Микола Міхновський та Симон Петлюра.

До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу, а вже з 2014 року свято потроху почало визнаватися державними та самоврядними органами, відбувалися культурно-масові заходи, організовані владою. Сьогодні свято щорічно відзначається 23 травня, але святкові та пам’ятні заходи тривають весь тиждень, на який припадає свято.

Після початку новітньої російської агресії в цей день вшановують пам’ять про загиблих в ній захисників України. Раніше День Героїв найбільше відзначали на Заході України, проте війна сильно згуртувала українців, тож цьогоріч свято відзначать, швидше за все, у всіх регіонах. У багатьох містах вже цієї суботи та неділі відбудуться пам’ятні заходи на честь героїв, що загинули під час російсько-української війни, та будуть покладені квіти біля пам’ятників героям України.