“Хімія в реставрації”

У рамках реалізації освітнього проекту «Невгамовні дослідники» у реставраційній майстерні Музею історії та релігії для учнів 7-10 класів Львівської СЗШ 54 імені Квітки Цісик і Ліцею  81 імені Петра Сагайдачного провели урок “Хімія в реставрації” (учителі хімї Л. Чучвич та К. Левандовська).
На цьому уроці реставратор сакральних тканин розповіла як  застосовуються  хімічні речовини для реставрації тканин. Учні досліджували склад ниток на вміст благородних металів, застосовуючи при цьому нітрату та сульфатну  кислоти.
Реставратори оригінальної і друкованої графіки, олієдруків, стародруків, рідкісної книги,пергаменту ознайомили із комплексом досліджень під час реставрації живопису.
Учні дізналися, які компоненти входять в борошняний 17 % клей, способи визначення кислотності паперу, як вивести забруднення на папері, як за допомогою сульфатної кислоти виявити крейду в ґрунтах.
Учні на уроці спробували себе в ролі юних реставраторів,  із захопленням та завзяттям проводили дослідження, активно виконували запропоновані завдання.
Методисти НМЦО Ганна Кебас та Наталія Левицька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.