Львівські школярі вестимуть екскурсії про права людини

Впродовж 11-12 жовтня учні-старшокласники з різних  шкіл міста Львова навчались розумінню прав людини та вчились працювати з панелями виставки «Кожен має право знати свої права». І вже невдовзі вони стануть гідами для своїх ровесників з інших шкіл.

Мандрівна експозиція «Кожен має право знати свої права» є мобільним навчально-методичним засобом і складається із 24 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Вона пропонується для використання в якості додаткового наочного методичного матеріалу в системі офіційної освіти, для освітніх, просвітницьких та інформаційних заходів і акцій недержавних організацій. Експозиція є своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

У Львові ця Виставка триватиме  з 16 жовтня по 30 листопада на базі закладів загальної середньої освіти: ліцею ім. І. Пулюя, середньої загальноосвітньої школи № 3, Львівської правничої гімназії, ліцею «Інтелект», середньої загальноосвітньої школи №68, навчально—виховного комплексу «Школа І ступеня—гімназія».

Переглянути експозицію в електронному вигляді можна на цим посиланням: http://edu.helsinki.org.ua/b-bl-oteka/metodichn-mater-ali/peresuvna-ekspozits-ya-kozhen-ma-pravo-znati-svo-prava

«Мене вразили майбутні гіди своєю дорослістю, готовністю доносити інформацію про права людини, їх зацікавила історія прав людини і механізми їх захисту” – поділився враженнями координатор освітньої мандрівної виставки  «Кожен має право знати свої права», тренер Андрій Кінаш.

«Приємно навчати молодих людей правам людини. Це така рідкість, коли вже зі шкільної парти люди починають розуміти суть цієї філософії, її цінність і починають ними користуватись.

Вже втретє, маю можливість координувати цю виставку у Львові і мене знову приємно дивує, як школярі за два дні  опановують зовсім нові для них знання та готові вести екскурсію про це. Це свідчить, що тренери і експерти програми «Розуміємо права людини» дійсно хороші Вчителі з великої букви.

Дуже ціную команду, з якою працювали ці два дні і продовжимо працювати надалі (Андрій Кінаш, Наталія Добрянська); відчувалась синергія і задоволення від роботи.   Також велике спасибі за довіру та повне сприяння представникам і представницям Навчально-методичного центру освіти міста Львова, міського управління освіти і адміністрацій шкіл. Вдячна за всебічне сприяння у проведенні дводенного тренінгу для учнів директорці ліцею ім. І. Пулюя Ірині Хміль.

Все це дає мені впевненість в тому, що виставка у Львові пройде чудово.  Бажаю усім успіхів і гарного старту!» – розповіла співкоординаторка виставки у місті Львові, правозахисниця Ніна Хома.

«Невдовзі виставка подорожуватиме школами Львова. Вона є дуже актуальною для сьогодення, оскільки матеріали виставки дають можливість розповісти учням про права людини, історію походження прав людини. Матеріали виставки допоможуть краще зрозуміти відповідні теми з предметів «правознавство» та інтегрованого курсу «громадянська освіта» учням 9—10 класів. Виставка — дуже хороша можливість для активних старшокласників розкрити свій потенціал, навчитися навчати інших, своїх однолітків, учителів, батьків правам людини», – поділилась методистка Навчально-методичного центру освіти міста Львова,  співкоординаторка виставки Наталія Добрянська.

Довідка

Виставку створено ГО «МАРТ» в рамках Всеукраїнської освітньої програми  «Розуміємо права людини» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У Львові виставку організовує ГО Патронус у співпраці з Навчально-методичним центром освіти міста Львова за підтримки управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.