Майстер-клас  “Використання інтелект-карт на уроках української літератури, зокрема при вивченні життєпису Т.Шевченка”

28 березня 2018 року, відповідно до плану роботи НМЦО м. Львова, учителі української мови та літератури відвідали майстер-клас колеги із СЗШ № 17 Ольги Терлецької “Використання інтелект-карт на уроках української літератури, зокрема при вивченні життєпису Т.Шевченка”.

Нам, учителям, так хочеться віднайти простий і ефективний спосіб, який допоможе розв’язати проблему засвоєння і запам’ятовування учнями навчального матеріалу. У зв’язку з тим, що мозок людини зберігає інформацію не у вигляді охайних рядочків чи колонок, а у вигляді деревоподібних нейронів, то цілком доречним є використання інтелект-карт (ментальних карт, карт розуму, карт пам’яті, Mind Maps) у вигляді своєрідних схем: розгалужених дерев (гілок), квіток з пелюстками, геометричних фігур зі стрілками, символів та інших асоціацій.

Застосовуючи інтелект-карти на уроках української літератури, особливо при роботі з біографією письменника чи великими за обсягом художніми творами, учні вчаться вибирати основне, систематизувати й структурувати матеріал, фіксувати ключові моменти, щоб запам’ятати й відтворити в подальшому.

Під час майстер-класу Ольга Терлецька розповіла про історію виникнення інтелект-карт, їх різновиди, про переваги застосування карт розуму в навчальному процесі, а також ознайомила з алгоритмом створення таких карт і продемонструвала зразки, які малювали учні.

Усі учасники майстер-класу мали можливість навчитися створювати інтелект-карти й застосувати здобуті знання на практиці, намалювавши ментальні карти про дитинство Тараса Шевченка за текстом повісті С. Васильченка «В бур’янах». Було неймовірно цікаво та пізнавально.

Методисти НМЦО м. Львова

Оксана Бєлова, Оксана Галамай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.