Понад триста школярів міста Львова побували в гостях у гвардійців

У військовій частині 4114 міста Львова Західного оперативно-територіального управління Національної гвардії України з метою військово-патріотичного виховання дітей та юнацтва було проведено День відкритих дверей.

Понад 300  школярів прийшли подивитись як живуть та служать військовослужбовці Національної гвардії України. Учням було продемонстровано військову техніку та зброю, яка є у нацгвардійців. Також майбутнім захисникам показали деякі види екіпірування, яке використовується гвардійцями на сході нашої держави під час виконання службово-бойових завдань та охорони громадського порядку.

«Захід відбувся згідно з планом роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Навчально-методичного центру освіти м. Львова. І це для нас всіх дуже важливо. Саме у військовій частині ми можемо показати молоді військове життя та побачити його на власні очі. Через декілька років ці хлопці й дівчата можливо приєднаються до лав Нацгвардії та та будуть захищати нашу Вітчизну», – зауважив методист Навчально-методичного центру освіти міста Львова Борис Шарун.

Екскурсанти мали змогу приміряти бронежилет, каску, не лише подивитись, але й потримати в руках зброю, зазирнути у бінокль, залізти в БТР, спробувати себе у ролі навідника, посидіти за кермом бронеавтомобілів «КрАЗ Кугуар» та«КрАЗ Шрек». Досвідчені військові охоче пояснювали й показували, що і як працює. Вдалим фоном заходу стали всіма улюблені пісні Океану Ельзи та інших українських виконавців.

«Цю зустріч ми проводили для школярів випускних класів, адже незабаром перед ними постане непросте запитання: як будувати подальше життя після останнього шкільного дзвінка, – розповідає заступник командира військової частини 4114 по роботі з особовим складом  підполковник Ярослав Лемещук. Нашою метою було підказати школярам альтернативний варіант – вступити на військову службу за контрактом. Ми хотіли, щоб школярі знали, що військова служба за контрактом дає можливість навчатися у вищих навчальних закладах Національної гвардії».

Гвардійці мають намір проводити такі заходи регулярно, аби не лише піднімати авторитет української армії, а й популяризувати її серед молоді та пояснювати,хто такі люди у військових одностроях, і які їхні завдання.

«Сьогодні видався дуже цікавий та насичений день. Він допоміг нам зрозуміти, що таке військова служба, – поділився враженнями один з учнів львівської школи Олег. – Найбільш за все мені сподобалася виставка зброї. Ми змогли її потримати та навіть уявити, що стріляємо. Військові цікаво розповідали про військове озброєння. Дуже вразила військова техніка, бачив таку лише по телевізору. Мимоволі з’являється бажання стати військовим».

Лейтенант Світлана Полинько,

фото старший солдат Альона Співак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.