Реалізація освітнього проекту «Сучасні підходи у вивченні хімії»

У рамках реалізації освітнього проекту «Сучасні підходи у вивченні хімії» у 8-Б класі КНВК школи – садку № 94 м. Львова відбувся пленерний урок на тему “Прості і складні речовини (кисень, вода). Реакція сполучення і розкладу”, який провела вчитель хімії Т.С.Савчук. Урок проводився недалеко від школи, у зеленій зоні мікрорайону Рясне-1.

Пленерний урок – це урок не в класі, а просто неба із залученням багатств оточуючого простору в усіх його проявах, для того, щоб бачити,слухати і розуміти навколишній світ.

Метою уроку було узагальнити і систематизувати знання учнів про прості та складні речовини, реакції сполучення та розкладу; розширити світогляд учнів, набути комунікативні навички, розвивати увагу, кмітливість, дбайливе ставлення до природи, стимулювати в учнів інтерес до вивчення хімії.

На уроці було проведено  термінологічну розминку про найважливіші хімічні поняттях; повторено назви речовин, утворених хімічними елементами, які запропонував учитель  (зокрема тих, що є у складі повітря, матеріалах споруд навколо учнів). У вигляді гри учні пригадали поділ речовин на метали  та неметали, фізичні та хімічні властивості кисню, повторили та  узагальнили знання про складну речовину – воду, складали рівняння реакцій взаємодії речовин з киснем, водою, пригадали реакції розкладу і сполучення. А замість дошки учні писали на стежці у лісопосадці!

Наприкінці уроку учні відгадували загадки про воду і кисень, згадували приказки про воду, співали пісні, у яких зустрічається слово “вода”.

Урок пройшов надзвичайно весело і цікаво!

Методисти НМЦО Ганна Кебас та Наталія Левицька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.