У Львові змінили типи і назви навчальних закладів

25 січня 2018 р. на пленарному засіданні Львівської міської ради прийняли ухвалу про зміну типів та назв загальноосвітніх навчальних закладів міста Львова.

Ухвалу прийняли з метою приведення у відповідність типів та назв спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів згідно з Законом України «Про освіту» та Законом України «Про загальну середню освіту».

Статтею 36 попередньої редакції Закону України «Про освіту» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 34, ст. 451) з метою розвитку здібностей, обдарувань і талантів дітей передбачалось створюються, спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів, а також різних типів навчально-виховних комплексів, об'єднань. Поточна ж редакція Закону, який регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту виключає можливість створення спеціалізованих навчальних закладів.

Стаття 8 Закону України «Про загальну середню освіту», яка зазнала змін після набрання чинності нової редакції Закону України «Про освіту», встановлює, що Заклади загальної середньої освіти можуть створювати у своєму складі класи (групи) з вечірньою (заочною), дистанційною формою навчання, класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальні та інклюзивні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту», здобуття загальної середньої освіти забезпечують наступні типи закладів освіти: початкова школа – заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту; гімназія – заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту; ліцей – заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту.

Також вищезгадана законодавча норма встановлює, що заклад загальної середньої освіти, який реалізує освітні програми на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

Ухвала від 25.01.2018 р. № 2901 “Про зміну типів та назв загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова”

Використаний ресурс http://city-adm.lviv.ua/news/society/education/245533-u-lvovi-zminyly-typy-i-nazvy-navchalnykh-zakladiv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.