Відбулась творча майстерня «Сучасні підходи до викладання географії за оновленою програмою»

Сьогодні, особливої уваги набуває питання викладання географії, значення якої зростає в процесі розбудови української державності, глобалізації та загострення загальних проблем сьогодення.

Мета заходу – підвищення професійної майстерності педагогів шляхом використання сучасних моделей навчання, нового підходу до викладання географії у 9 класі.

Учителі географії  ліцею № 46,  Маєр О.Я. та Кивильчук О.Й. цього тижня презентували увазі присутніх розробки уроків з географії для 9-го класу.

Учителі   познайомила   з технологією використання  робочого зошита під час уроку, який може служити як основним, так і додатковим засобом у досягненні учнями навчальних цілей. Робочий зошит орієнтований на активізацію пізнавальної діяльності учнів, як індивідуальної, так і групової, розвиває навички самостійної роботи з навчальним матеріалом та реалізує проблемний підхід у навчанні, полегшує  усвідомлення учнями просторових, причинно-наслідкових зав’язків між природою та населенням, сприяє  органічному поєднанню навчання географії з життям.

«В час освітньої реформи завдання вчителя географії полягає не в передачі учням обсягу готової інформації підручника, а в організації діяльності  школярів щодо пізнання навколишнього світу»,- зазначила О. Гнатишин, методист НМЦО.

Учасники семінару  працювали в групах, виконували інтерактивні вправи,  ознайомилися з практичними підходами  реалізації наскрізної змістової лінії «Фінансова грамотність»   на уроках. географії.

Наприкінці заходу відбулась дискусія щодо можливостей та проблем у викладанні шкільного курсу географії у 9 класі. Адже методичний апарат підручника хоч і спрямований на формування  знань про процеси і явища які відбуваються в Україні і світі,  однак,  перевантажений інформацією, термінами, а теоретичний матеріал – важкий для  сприйняття учнями.

Присутні учителі зазначили, що підготовлений робочий зошит сприятиме кращому процесу засвоєння школярами навчального матеріалу, концентруватиме їхню увагу на просторовій диференціації природного середовища, географії населення й господарства,  як важливої умови їхнього розвитку й становлення наукового світогляду.

На захід завітав представник ТОВ «Українська картографічна група», п. Володимир Грицеляк, котрий ознайомив присутніх із новинками продукції.

Приємна дружня атмосфера,  панувала протягом семінару.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.