Відбувся семінар – практикум «Краєзнавство як  важливий чинник  формування  ключових компетентностей  учнів у шкільній географії»

Відповідно до плану роботи НМЦО, 7 листопада на базі СЗШ № 44 м. Львова  відбувся семінар – практикум. «Краєзнавство як  важливий чинник  формування ключових компетентностей  учнів у шкільній географії» за проектом «Люби і знай свій рідний край».

Учасниками заходу були учителі географії навчальних закладів м. Львова.

Петринка Л.В., учитель географії СЗШ №  44, поділилася із присутніми  досвідом краєзнавчого принципу у викладання географії.  Краєзнавча діяльність відкриває практично необмежені можливості міжпредметних зв’язків дисциплін шкільних програм, підвищує інтерес учнів до навчання, розвиває дослідницькі навички, наповнює урок елементами зацікавленості, викликає в учнів відчуття причетності до подій на уроці, дає змогу вчителю перетворити теоретичні знання на конкретні уміння та навички. На основі живого споглядання явищ, об’єктів відбувається їх сприйняття учнями та формуються ключові компетентності  необхідні для практичної діяльності.

Мужик Н.В., учитель географії школи «Перспектива» поділилася досвідом проектного підходу у географічному краєзнавстві, що сприяє кращому засвоєнню програмового матеріалу, підвищує інтерес до предмета, прищеплює уміння й навички дослідницької роботи, розвиває  ініціативу.

Підсумовуючи результати семінару, усі його учасники відзначили, що в умовах культурного та духовного відродження української нації виховання молоді засобами  географічного краєзнавства сприяє формуванню у них екологічної культури та активної життєвої позиції, виховує свідомих захисників природної спадщини рідного краю.

Захід пройшов  результативно  й  конструктивно, учителі географії   обговорили нові перспективи проекту «Люби і знай свій рідний край» на 2018-2019 н.р.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.