Відбувся виїзний семінар «Екскурсія, як засіб формування предметних та ключових компетентностей школярів»

12 вересня, в рамках проекту «Люби і знай свій рідний край», група вчителів географії м. Львова взяла участь у виїзному семінарі «Екскурсія, як засіб формування предметних та ключових компетентностей школярів».

Мета семінару: вивчення географічних особливостей природних об’єктів, ознайомлення із педагогічними методами та засобами реалізації принципу зв’язку навчання й виховання з життям, які сприяють формуванню у школярів умінь і навичок дослідницької діяльності, розвитку пізнавальних інтересів, активності та самостійності. засобами екскурсійної діяльності.

Об’єктом вивчення було обрано водоспад Гуркало, гору Діл та ріку під промовистою назвою Велика Річка,  які знаходиться у мальовничій місцині національного парку “Сколівські Бескиди”, поблизу села Корчин.  Дорогою  можна побачити  старовинну дерев’яну церкву Св. Кузьми і Дем’яна, збудовану  у 1824 році,  пам’ятник партизанам УПА. Від  с. Корчина до Гуркала приблизно 6 км. Водоспад є однокаскадним,  висотою – трохи більше 5 метрів та  його міць  вражає. Гідрологічна пам’ятка оточена мальовничими скелями та урвищами. Тут можна помилуватись прекрасними панорами на гору Парашку та її хребет.

Учасники заходу піднялись маркованим маршрутом на гору Діл. Сходження тут є складним. В цьому місці є багато повалених дерев. Погода сприяла, на підйомі довелось долати вузьку стежину, котра пролягала крізь  зарості  чорниці.

Вчителі географії були задоволені подорожжю і виявили бажання повернутися сюди знову, але вже зі своїми вихованцями. Переповнені позитивними емоціями, педагоги підтримали ідею залучення школярів до участі у проекті «Люби і знай свій рідний край». Основними завданнями якого повинні стати, насамперед, виховання патріотизму та любові до малої Батьківщини, популяризація української культури, історії та традицій Рідного краю. Екскурсія  має велике значення для розвитку дослідницьких умінь учнів, їх пізнавальних інтересів учнів, поглиблює знання школярів про природу, історію, культуру рідного краю, формує предметні та ключові компетентності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.