Підвищення професійної компетентності вчителя географії в умовах оновлення змісту освіти

Навчальна  діяльність  на  уроках географії  покликана  не  просто  дати учням  суму  знань,  умінь  і  навичок, а сформувати особистість  компетентну,  конкурентноспроможну,  яка  зможе  застосовувати   наявні  знання  та  вміння   практично. А тому  формування  компетентностей  учнів – найактуальніша  проблема  інноваційної  школи.  Саме ці питання 16 та 17 січня піднімали учителі Шевченківського та Галицького районів на семінарі: «Підвищення  професійної компетентності  вчителя географії в умовах  оновлення змісту освіти».

Метою якого було підвищення рівня професійної компетентності вчителів географії крізь призму використання діяльнісного підходу у викладанні географії; орієнтація  на прийняття нових стандартів діяльності; мотивація до свідомої самостійної діяльності з професійного й особистісного вдосконалення.

 У ході семінару його учасниками опрацьовано як теоретичні, так і практичні аспекти організації освітнього процесу на уроках географії.

Увазі присутніх Любов Гіщак, учитель ліцею № 27, запропонувала дефіле фрагментів навчальних занять з географії з використанням технології Мozabook.

У рамках  семінару були використані інноваційні інтерактивні форми роботи та майстер-класи, заняття з елементами тренінгу.

Так, Анжела Дроняк, керівник РМО Шевченківського р-ну, провела майстер-клас  «Педагогіка партнерства: інтерактивні вправи для згуртування колективу».

Про удосконалення вмінь вчителів обирати і впроваджувати ефективні форми та методи роботи, спрямовані на підвищення предметних компетентностей учнів в освітньому процесі йшлося під час майстер-класу Ірини Баран, керівника РМО Галицького р-ну.

 На думку учасників, захід сприяв виробленню конкретних рекомендацій  щодо розвитку професійної компетентності вчителя географії, які допоможуть  забезпечити модернізацію освітнього процесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.